Lakierowanie proszkowe

Stale rozwijana i rozbudowywana lakiernia proszkowa to aktualnie część potężnego zakładu mieszczącego się na powierzchni 8 000 m2. W Krakowie przy ulicy Łuczanowickiej zlokalizowaliśmy 15 linii wykonujących lakierowanie proszkowe wyrobów z branż: budowlanej, automotive, elektromechanicznej i AGD w standardzie odpowiadającym najwyższym światowym normom jakościowym.

Elementem oferty ABC Colorex wyróżniającym nas nie tylko pośród podobnych przedsiębiorstw w takich miastach jak Kraków, Poznań czy Wrocław jest w pełni zautomatyzowana linia Color Line. Nowoczesny sposób organizacji produkcji, w którym zawierają się kolejno: obróbka chemiczna, malowanie proszkowe, polimeryzacja, pakowanie i wysyłka pozwala na osiągnięcie niespotykanej wydajności sięgającej 6 000 m2 polakierowanej powierzchni na dobę.

Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego w naszej firmie czuwają pracownicy laboratorium wykonujący szereg badań i prób mechanicznych. O tym, że malowanie aluminium (i pozostałych materiałów) w ABC Colorex przebiega z zachowaniem wysokich standardów potwierdzono Międzynarodowym Certyfikatem QUALICOAT nadanym przez Stowarzyszenie Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat w Zurichu. Poddawanie polakierowanych elementów testom grubości powłoki, połysku, przyczepności czy próbom we własnej stacji badania korozji wpisują się dodatkowo we wdrożony i sprawnie działający System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Istotnym atutem ABC Colorex, szczególnie w perspektywie realizacji projektów dla budownictwa jest zdolność do lakierowania elementów o maksymalnych gabarytach:

– 15,00mb x 1,80mb x 0,60mb
– 8,00mb x 1,70mb x 1,25mb
– 7,50mb x 2,40mb x 1,00mb
– 7,00mb x 1,65mb x 0,60mb

Szerokie spektrum możliwości nadawania oryginalnego wzornictwa produktom metalowym daje dodatkowo dostępna w naszej firmie technologia DEKOR czyli usługa lakierowania proszkowego w połączeniu z nanoszeniem dowolnych wzorów w technologii sublimacji. Dzięki tej technologii elementy pokryte trwałą powłoką lakieru proszkowego zyskują nową głębie i atrakcyjny wygląd poprzez naniesienie powłoki dekoracyjnej imitującej wzory drewna, kamieni czy innych struktur.

Możliwości technologii DEKOR znajdują zastosowanie przy projektowaniu i wykonawstwie paneli elewacyjnych, stolarki okiennej i drzwiowej, obudowach urządzeń i wielu innych.

Maksymalne gabaryty profili, obróbek itp.:

– 7,00m x 1,00m x 0,16m

Maksymalne gabaryty płaskich blach:

– 1,25m x 2,5m


 

ikona1      ikona2      ikona3